вівторок, 16 вересня 2014 р.

Віртуальна виставка конволютів "Наша Шевченкіана"

       Протягом багатьох років бібліотека ім. М.В. Гоголя веде ґрунтовну інформаційно-пошукову роботу. За цей час зусиллями співробітників створено особливий фонд, що став важливим елементом довідково-бібліографічного апарату бібліотеки – фонд, що складається більш ніж 120 конволютів – тематичних підбірок та дайджестів, що містять цікаві і маловідомі матеріали із книг, періодичних та продовжуваних видань, інтернету.
       В цьому році ми відзначаємо 200-річний ювілей великого Кобзаря. За час, що минув після його смерті, накопичився величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість, з'явився цілий пласт літератури, що досліджує різноманітні аспекти Шевченкової творчості.
       Представлені на виставці конволюти знайомлять з багатогранним і неповторним образом Тараса Шевченка.  
  
Матеріали, що зібрані в цьому конволюті, знайомлять з творчістю Т.Г. Шевченка, що стала духовною основою українського народу, та з постаттю самого поета як явища великого і вічно живого – невичерпного, нескінченного, незупинного.
 
В цьому конволюті зібрані матеріали, де досліджується значення 
Т. Шевченка як духовного пастиря українського народу, його вплив на процес  національного відродження. Також тут містяться статті які розповідають про підготовку та відзначення 200-річного ювілею Кобзаря. Документи, зібрані в цьому конволюті розповідають про місця, які відвідував поет під час свого перебування в Києві, про те, як вшановується його пам’ять в столиці та про монументи Шевченку в нашому місті.

Із матеріалів цього конволюту можна дізнатися про долю і творчість двох великих Українців з великої літери, яким випало провидіння бути геніями свого народу.
 В матеріалах  конволюту розкривається ще одна із сторін багатогранного таланту 
Т.Г. Шевченка. Адже в 1840 – 1860 рр. він був найяскравішою постаттю українського образотворчого мистецтва. Вступивши до Академії художеств, він закінчив її в 1845 році зі срібною медаллю, одержавши звання вільного художника.Статті, зібрані в цьому конволюті дозволяють розкрити одну із особливостей характеру і вдачі 
Т.Г. Шевченка – трепетне і шанобливе ставлення до жінки, жінки – матері.
Матеріали, що містить цей конволют, розповідають про взаємини Т.Г. Шевченка із жінками. Все життя він шукав свою половинку, свій ідеал. Але мрії про щасливе родинне життя так і не справдились.
Немає коментарів:

Дописати коментар